Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, підкресливши, що майбутнє найбільшої в Європі АЕС неможливо врегулювати без узгоджених дій обох держав, передає Reuters.
Його заява пролунала на тлі активізації американської дипломатії у спробах адміністрації Дональда Трампа домогтися прогресу в переговорному процесі.
Гроссі наголосив, що конкретна модель майбутнього управління станцією — політичне питання, яке мають вирішувати дві країни, але роль МАГАТЕ в цьому процесі є ключовою.
«Поки не припиниться війна, не буде укладено перемир’я або не замовкне зброя, завжди існує ймовірність того, що щось піде дуже й дуже не так. Жоден окремий оператор не може використовувати атомну електростанцію, коли на іншому боці річки є інша країна, яка чинить опір цьому і може вжити заходів проти цього»», — сказав гендиректор МАГАТЕ.
Наразі всі шість реакторів Запорізької АЕС перебувають у стані холодної зупинки та залежать від зовнішнього електропостачання й аварійних систем. Інспектори МАГАТЕ залишаються на станції постійно, контролюючи ситуацію в умовах періодичних обстрілів, які продовжують загрожувати ядерній безпеці об’єкта.