Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц виступив за якнайшвидше відкриття першого переговорного кластера щодо вступу України до Європейського Союзу.
Про це він заявив під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Угорщини Петером Мадяром.
Мерц зазначив, що розуміє прагнення Будапешта врегулювати питання, пов’язані з правами угорської меншини в Україні. Водночас він наголосив, що двосторонні питання не повинні впливати на європейську підтримку Києва та процес переговорів про членство.
“Ми розуміємо, що Будапешт спочатку хоче врегулювати двосторонні питання, наприклад права угорської меншини в Україні, але це не повинно відбуватися на шкоду європейській підтримці і не повинно відволікати нас від мети зараз відкрити перший переговорний напрямок з Україною”, – заявив канцлер.
Так, за словами Мерца, тема євроінтеграції України була однією з ключових під час його переговорів з угорським прем’єром. Також він підкреслив важливість збереження єдності Європи перед російською загрозою.
Нагадаємо: Мадяр готовий зустрітися із Зеленським уже наступного тижня.