На Київщині відкрили Національне військове меморіальне кладовище, яке розташоване між селами Гатне та Мархалівка.
На церемонії відкриття Національного військового меморіального кладовища був присутній президент Зеленський.
Сьогодні тут поховали перших п’ятьох військовослужбовців – могили належать невідомим захисникам. Наступні поховання невстановлених військових відбудуться 30 серпня, надалі такі церемонії проводитимуть регулярно.
Міністр у справах ветеранів Юлія Калмикова наголосила, що кладовище є першою чергою комплексу та наразі триває будівництво другої черги. Перша черга комплексу розрахована на 6000 полеглих, а загалом на кладовищі заплановано близько 120 тисяч поховань.
Слід зазначити, що військових тут ховатимуть за кошти держави. Відповідно, від сьогодні родини загиблих, імена яких встановлені, можуть звертатися в адміністрацію НВМК для організації поховання на відведених секторах або колумбаріях.
Крім того, із сьогоднішнього дня меморіальне кладовище відкрите для відвідування.