Про це повідомили в Міненерго.
Через пошкодження мереж на лівобережжі Києва та в частині Київської області запроваджені аварійні відключення. На правобережжі столиці діють графіки погодинних відключень.
У міністерстві пояснили: внаслідок обстрілів зазнали суттєвих пошкоджень об’єкти системи передачі електроенергії – підстанції та повітряні лінії, а також об’єкти генерації.
Також через російські атаки знову знеструмлене місто Славутич. Станом на ранок без електропостачання залишаються близько 3 тисяч абонентів у Чернігівській області.
На Дніпропетровщині електропостачання відновлено для понад одного мільйона споживачів, які були знеструмлені через російські обстріли 7-8 січня. Станом на ранок без світла залишаються понад 34 тисячі абонентів. Відновлювальні роботи тривають.
У Запоріжжі з 8 січня заживлені всі об’єкти критичної інфраструктури та населення.
Окрім російських обстрілів, знеструмлення також відбуваються через несприятливі погодні умови. Станом на ранок повністю або частково знеструмлені понад 1000 населених пунктів у низці областей, найбільше – у Київській та Чернігівській. Ремонтні бригади працюють над відновленням електропостачання.
Для стабілізації ситуації в енергосистемі в кількох регіонах запроваджені графіки аварійних відключень. У більшості регіонів продовжують діяти графіки погодинних відключень та графіки обмеження потужності для промисловості й бізнесу. Протягом дня планується повернення до графіків погодинних відключень у всіх регіонах, окрім лівого берега Київської області.