Заступником міністра культури і стратегічних комунікацій був призначений аналітик-урбаніст Іван Вербицький, який є відкритим геєм і раніше навіть був членом в оргкомітеті КиївПрайду.
Він відповідатиме за:
- охорону культурної спадщини;
- розвиток музейної справи;
- вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.
Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України.
«Т.в.о. Міністра культури та стратегічних комунікацій Тетяна Бережна провела зустріч з новопризначеним заступником, під час якої окреслила ключові пріоритети та завдання у сферах, за які він відповідатиме. Вона наголосила на важливості посилення системи охорони культурної спадщини та розвитку музейної справи в умовах війни, а також ефективної співпраці з міжнародними партнерами у питаннях повернення культурних цінностей», – йдеться в повідомленні МКСК.
Слід зазначити, що Іван Вербицький має багаторічний досвід у сфері аналітики, розвитку громад і культури. З 2019 по 2024 рік він очолював аналітичний центр Cedos, розширюючи його діяльність у напрямках місцевого розвитку, культури, соціальної та житлової політик.